Home Uncategorized Notat e lojtarëve: Angli – Danimarkë, Schmeichel dhe Maguire veçohen

Notat e lojtarëve: Angli – Danimarkë, Schmeichel dhe Maguire veçohen

26
0

Kombëtarja e Anglisë u takua me Danimarkën në kuadër të gjysmëfinales së Kampionatit Evropian, shkruan Sinjali Sport.

Koha e rregullt nuk mjaftoi edhe në këtë përballje për ta vendosur fituesin, pasi në 90-të minuta lojë, dy reprezentacionet barazuan 1-1.

Tre luanët triumfuan me rezultat 2-1, duke u kualifikuar në finalen e madhe të EURO-s.

Harry Kane ka shënuar golin e fitores në minutën e 104-të.

Nëse as në 30 minutat e vazhdimeve nuk përcaktohet fituesi, atëherë do kemi penalti.

Simon Kjaer shënoi autogol për “tre luanët” në minutën e 38-të, pas asistimit të Bukayo Sakas.

Mikel Damsgaard me një super gol nga goditja e lirë, kaloi mysafirët në epërsi.

Në stadiumin “Wembley” u zhvillua ky ballafaqim.

Anglia në finale do përballet me Italinë, në ndeshjen e fundit, ku përcaktohet kampioni evropian.

Heroi i danezëve ishte Kasper Schmeichel që nuk e lejoj rezultatin të jetë më i lartë, portieri që luan në futbollin anglez u vlerësua me notën më të artë 8.6, ndërsa Delaney me notën 6.3 u vlerësua më së dobëti.

Në anën tjetër paraqitje solide kishin të gjithë, por që veçohet Maguire me notën 7.8.

Notat e të gjithë futbollistëve që luajtën janë këto:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here