Home Uncategorized Historike: Katër gjyqtarë kosovarë do të ndajnë drejtësinë në një ndeshje të...

Historike: Katër gjyqtarë kosovarë do të ndajnë drejtësinë në një ndeshje të Ligës së Kampionëve

47
0

Gjyqtarët, Genc Nuza, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj dhe Dardan Çaka po hynë në histori të futbolli kosovar.

Kjo katërshe do të referoj një ndeshje në Ligë të Kampionëve, transmeton Indeksonline.

Bëhet fjalë për ndeshjen, Dinamo Zagreb-Valur që është në kuadër të kualifikimeve për Ligë të Kampionëve.

Gjyqtar kryesor do të jetë Genc Nuza kurse asistent të tij Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj. Ndërsa, gjyqtar i katërt do të jetë Dardan Çaka.

Kjo do të jetë hera e parë që gjyqtarë nga Kosova referojnë në Ligën e Kampionëve.

Leart Paqarada u largua nga kombëtarja e Kosovës pasi nuk i pati raportet e mira me trajnerin, Bernard Challandes.

Ai këtë e tha edhe publikisht, ku tregoi se ai nuk do të vijë të luaj te Kosova derisa Challandes është trajner, transmeton Indeksonline.

Sot, ai në rrjetin social Instagram, ka publikuar një fotografi ku po luante për Kosovën.

Mbrojtësi nuk ka shkruar asgjë në fotografi mirëpo ka ngjallur dyshimet për një rikthim të mundshëm në kombëtare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here