Home Uncategorized ‘E mata me sy që ishe shpejt’- Polici e dënon të riun...

‘E mata me sy që ishe shpejt’- Polici e dënon të riun pa radar

70
0

Një video-incizim është bërë virale në rrjetet sociale pasi polici rrugor gjobit një qytetar për shpejtësi pa pasur radar.

Në video shihet se si një punonjës i Policisë Rrugore në linjën Berat-Poshnje në fshatin Otllak, ka ndaluar një të ri dhe e ka gjobitur atë me 12 mijë lekë të vjetra për shpejtësi tej normave të lejuara.

Pasi e ndaloi, polici fillon të plotësojë gjobën ndërsa shoferi e ka pyetur se për çfarë arsye po merr këtë masë administrative, ndërsa policia ia kthen duke i thënë se edhe pse nuk kishte radar, shoferi ishte shpejt, më shpejt se sa 60 km/h që e lejon tabela në këtë aks rrugor.

Shpjegimi i policit për këtë masë administrative kishte të bënte me faktin se drejtuesi i makinës kur i është bërë shenja për të ndaluar, ka ndaluar 200 metra më larg, gjë që sipas policit nënkupton se i riu ka qenë me shpejtësi të lartë, tej normave të lejuara.

Ndërkohë, ky i fundit është justifikuar duke thënë se, arsyeja për këtë distancë të largët ishte sepse ai nuk ka dashur të frenojë fort për të konsumuar frenat, shkruajnë mediat në Shqipëri

Ai nuk ka dashur të frenojë fort për të konsumuar frenat, shkruajnë mediat në Shqipëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here