Home Uncategorized Ndodh edhe kjo: Fotografohet duke kaluar në të kuqen, shoferi nga Prishtina...

Ndodh edhe kjo: Fotografohet duke kaluar në të kuqen, shoferi nga Prishtina kërcënon fotografin

117
0

Policia e Kosovës, së fundi ka vendosur të bashkëpunoj me qytetarët për të parandaluar rreziqet dhe kundërvajtjet në trafik nga persona të pa përgjegjshëm, shkruan arbresh.info.

Qytetarët tashmë janë mobilizuar dhe në rast të gabimeve nga shoferët të tjerë ata kanë drejt të fotografojnë shkelësit e rregullave të komunikacionit.

Një qytetarë (i njohur për redaksinë), ka dërguar një foto në redaksinë e arbresh.info, ku ka treguar nderë të tjerash se personi i cili ka tejkaluar kolonën është futur në të kuqe në semafor në Prishtinë.

“Personi ishte ty vozit doli nga vetura mem kërcënua për me fshi foton. A mundeni mem ndimu me denoncua për kundërvajtje të kuqen ka parakalua kolonën u fut këtu”, tha qytetari për arbrsh.info.

Qytetari në fjalë ndihet i kërcënuar dhe për këtë ka kërkuar në ndihmë në mënyrë që të merren masa ndaj personit në fjalë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here