Home Uncategorized Këngëtari shqiptar shkruan për humbjen e Ylberit: Nëna jote që ndajti copa...

Këngëtari shqiptar shkruan për humbjen e Ylberit: Nëna jote që ndajti copa nga trupi i saj veç me kanë ti mirë e sot ja këpute shpirtin

79
0

Sot ka ndërruar jetë këngëtari shqiptar, Ylber Aliu.

Ai u nda nga jeta në moshën 33-vjeçare dhe tronditi të gjithë estradën, shkruan GazetaBlic.

Këngëtari shqiptar, Ismet Balaj, i cili njëkohësisht ishte edhe miku i tij më i mirë rrënqethi të gjithë me shkrimin për të.

“Të kisha shok e mik të zemrës,

Insha’Allah do të jemi shokë e miqë edhe në Xhennetetet e Allahut.

S’kam nevojë te dëshmoj për ty se çfarë djali ishe, sepse po e dëshmojnë duatë e panumërta të njerëzve nga momenti kur ike nga kjo botë e telasheve dhe e sprovave.

Allahu i dhashtë gajret asaj nànës tënde që ndajti copa nga trupi i saj veç me kanë ti mirë e sot ja këpute shpirtin.

Allahu ju dhasht gajret atyre fëmijve që i le pa streh e pa hije mu në këto ditë të vapes
I takofshë nën hijen Allahut o Ylber”, shkori Balaj në rrjetin social Facebook./Blic/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here