Home Uncategorized Ekskluzive: Këta janë 21 personat e arrestuar në aksionin e sotëm (EMRAT)

Ekskluzive: Këta janë 21 personat e arrestuar në aksionin e sotëm (EMRAT)

128
0

Pas hetimeve disa mujore, sot Drejtoria për hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit ka realizuar një aksion të gjerë në disa lokacione, ku ka arrestuar 21 persona të dyshuar.

Aksioni është zhvilluar në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë dhe në disa lokacione tjera në komuna të ndryshme të vendit.

IndeksOnline ka siguruar emrat e të gjithë personave të arrestuar ku dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare, marrje të ryshfetit, dhënie të ryshfetit, mashtrim me subvencione dhe falsifikim të dokumenteve.

Kumrije Maxharraj 1969
Gzim Morina 1982
Halil Krasniqi 1982

Fuat Morina 1976
Blerim Mulliqi 1985
Bejtullah Pira 1965

Enver Ibishi 1971
Kujtim Zariqi 1976
Arsim Qela 1963

Habibe Dauti 1970
Musa Nikovazi 1957
Luzlim Hajdaraj 1981

Daut Kabashi 1960
Valentina Kabashi 1986
Afrim Abazi 1973

Sali Kelmendi 1982
Granit Avdyli 1985
Valon Hoti 1979

Kastriot Berisha 1979
Flamur Zeqiri 1968
Bekim Shala 1977

Personat e arrestuar mbajnë pozita të ndryshme në kuadër të AZhB-së, zyrtar nëpër komuna, persona përgjegjës në kuadër të kompanive certifikuese dhe përfitues të subvencioneve.

Nga veprimet hetimore është arritur të dëshmohet mënyra e veprimit dhe organizimit të personave zyrtarë në AZhB./IndeksOnline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here