Home Uncategorized Nuk do e besoni/Kaq para ka Albin Kurti në bankë

Nuk do e besoni/Kaq para ka Albin Kurti në bankë

66
0

Në mesin e shumë zyrtarëve të lartë publik pasurinë e tij e ka deklaruar edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Në formularët e Agjencisë Kundër Korrupsionit, Kurti ka deklaruar se i ka në bankë vetëm 529 euro e 26 cent.

Ndërkaq bashkëshortja e tij i ka 10 mijë euro në bankën DNB në Norvegji.


I pari i Qeverisë ka deklaruar po ashtu edhe detyrimet që i ka dhe të hyrat që i merr ai dhe bashkëshortja gjatë një muaji.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here