Home Uncategorized Këta janë 4 të vdekurit e tragjedísë për çadra në Velipojë (FOTO)

Këta janë 4 të vdekurit e tragjedísë për çadra në Velipojë (FOTO)

179
0

Kujtim Ferracaku, 59 vjeç është një prej viktimave në konfliktin që ndodhi në Velipojë në orët e para të mëngjesit.

Ai është pronar i hotel “Fantazia” në këtë zonë, teksa i plagosur mbeti i vëllai Hasan Ferracaku. Viktima është babai i Arjan Ferracakut të cilin e vranë më 1 Shtator 2018 në periferi të Shkodrës.

Hasan Ferracaku 54 vjeç së bashku me Elmilind Dylin, 17 vjeç i cili ka mbetur po ashtu i plagosur, dyshohen si iniciatorët e konfliktit.

Shkak për vra sjen u bë konflikti për vendosjen e shezlongëve në hapësirat e dy hoteleve që janë të vendosur 50 metra në distancë nga njëri-tjetri.

I vdekur po ashtu ka mbetur edhe 25-vjeçari Xhovan Gocaj, dhe vëllai i tij Edmond Gocaj 38 vjeç pronarë të hotelit “Gocaj”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here