Home Uncategorized Kjo nuse në foto sot është prej këngëtareve më të njohura shqiptare,...

Kjo nuse në foto sot është prej këngëtareve më të njohura shqiptare, a po e njihni?!

58
0

Miranda është zonja e skenës sonë muzikore, këngëtarja me zërin e mëndafshtë që ka bërë për vetë një publik mjaftë të gjërë, shkruan “Kosovarja”.

Ajo këndon prej më shumë se tridhjet vjet dhe asnjëherë nuk është kufizuar në zhanre.

Miranda, herë këndon muzikë të lehtë, herë popullore, e gjjthashtu ka edhe shumë këngë zbavitëse e moderne, që kanë fituar epitetin e këngëve hit.

Këngëtarja e njohur po jeton mes Kosovës, Maqedonisë dhe Gjermani.së. Ajo, asnjëherë nuk ka folur shumë për vetën dhe jetën përtej skenës.Zbulojmë portretin familjar të Miranda Hashanit, shkruan “Kosovarja”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here