Home Uncategorized “Eskalon’ Arianit Koci: Rrenca, Ukrahinës në gjendje lufte i’a liberalizuat vizat, s’ka...

“Eskalon’ Arianit Koci: Rrenca, Ukrahinës në gjendje lufte i’a liberalizuat vizat, s’ka asnjë arsyetim më për Kosovën!

55
0

Avokati, Arianit Koci, ka reaguar me anë të një shkrimi në Facebook në lidhje me vonesat për liberalizimin e vizave nga ana Bashkimit Evropian për Kosovën.

Koci thotë se pas liberalizimit të vizave për Ukrainën me 50 milion banorë, e në gjendje lufte për shkak të Krimesë, nuk ka asnjë arsyetim për mos liberalizim të vizave për Kosovën.Tutje ai iu referohet si rrenca zyrtarëve të Evropës dhe thotë se edhe ne e kemi krenarinë tonë dhe duhet të përfundojë ky proces.

Reagimi i plotë:

Na kanë mërzitë me këtë “përspektiven evropiane”, prej zyrtarëve të Evropës.

A ka mundësi hiç mos me hy në BE?

Nuk jemi Britani, por e kemi krenarinë si të tyre.

Çka po ma vynë me pasë punë me rrenca?

Pas liberalizimit të vizave për Ukrainën – me 50 milion banorë, e në gjendje lufte për shkak të Krimesë, nuk ka asnjë arsyetim për mos liberalizim të vizave për Kosovën.

Rrenca!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here