Home Uncategorized A mund t’ia qelloni se kush është ky personi në foto i...

A mund t’ia qelloni se kush është ky personi në foto i njohur për publikun shqiptar

71
0

Dibran Tahiri prej një jete është në skenë. Ai, është ndër gjeneratat e para të aktorëve profesionist të Teatrit të Prishtinës.

Ai, ka luajtur me dhjetra shfaqje me rëndësi dhe ka marrë gjjthë duartrokitjen e publikut, shkruan “Kosovarja”.

Madje, ishte i angazhuar edhe në film.

Por, masa e gjërë e njeh përmes rolit të “Dinit” tek seriali i parë në vend, “Familja Moderne”, ku aktori ka shkëlqyer vërtet.

Aktori, ndonëse në të 70-tat, është beqar, ama ende shumë energjik, pedant dhe me stil. /Kosovarja/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here