Home Uncategorized Kishte pak ditë që kishte ardhur nga Gjermania/ Ky është 29-vjeçari shqiptar...

Kishte pak ditë që kishte ardhur nga Gjermania/ Ky është 29-vjeçari shqiptar që dha shpirt nga Covid-19, raportohet se nuk kishte sëmundje të tjera

96
0

Mes 9 vikti mave dje nga koronavirusi ishte edhe një i ri nga Librazhdi. 29-vjeçari që ndërroi jetë është Olsi Skura nga fshati Pishkash.

I shtruar prej ditësh te ‘Shefqet Ndroqi’, COVID i merr jetën 29 vjeçarit nga Librazhdi! S’kishte sëmundje shoqëruese – Shqiptarja.com

Pas disa ditëve i shtruar te spitali “Shefqet Ndroqi”, i njohur në periudhën e pandemisë si COVID-2, zemra e të riut sot pushoi së rrahuri.

Skura nuk ka pasur asnjë sëmundje tjetër bashkëshoqëruese, por sipas burimeve, virusi i ka shkaktuar 29-vjeçarit trompozë. Ai ka qenë emigrant në Gjermani dhe sapo ishte kthyer.

Nisur nga shenjat që kishte, fillimisht në spitalin e Përrenjasit dyshimet ishin se temperatura ishte si pasojë e ftohjes, por më pas u nis me urgjencë për te spitali “Shefqet Ndroqi” në Tiranë ku sot ndërroi jetë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here