Home Uncategorized Ky është personi nga Malisheva që vdiq dje pasi ra nga kati...

Ky është personi nga Malisheva që vdiq dje pasi ra nga kati i 5-të i një ndërtese në Gjakovë

100
0

Ky që shihni në fotografi me këtë lajm është Nysret A Morina, 37 vjeç nga Komuna e Malishevës i cili vdiq dje aksidentalisht derisa po punonte në ndërtimtari në Gjakovë. Ai èshtë nga fshati Burim(ish Javiq).

Lajmi është dhënë dje nga mediat

Sioas jofrimit Morina ka vd ekur pasi ka rënë nga kati i V-të i një ndërtese në Gjakovë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nusrert Gjurkaj, i cili tha se viktima është nga Malisheva.

“Me datë 12.01.2021 rreth ores 16:20 Stacioni policor-Gjakovë ka pranuar informatë lidhur me një person i cili kishte rënë nga një objekt ne ndërtim e sipër nga kati i -V-të ne Rr.”Selman Riza”-Gjakovë.Patrulla ne vendngjarje ka konfirmuar incidentin. Në vendngjarje kane dalur autoambulanca ku viktimën e kanë dërguar ne Spitalin Rajonal “Isa Grezda” – Gjakovë te cilët kane konfirmuar vde kjen e viktimes . Viktima është rreth moshës 38 vjeçar nga Malisheva.

Lidhur me rastin janë njoftuar te gjitha njësite përgjegjëse te cilat kane dalur ne vendin e ngjarjes si dhe prokurori kujdestar dhe inspektori i punës. Me urdhër te prokurorit kujdestar trupi i pajetë dërgohet për obduksion” , tha Gjurkaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here