Home Uncategorized Vërshimet lënë pa ujë këto qytete

Vërshimet lënë pa ujë këto qytete

70
0

Vërshimet e shumët të cilat kanë ndodhur të disa qytetet të Kosovë ka bërë që edhe të ketë ndërprerje të ujit.

Në Fushë Kosovë dhe në Prishtinë është ndërprerë furnizimi me uji të pijshëm.

Kështu ka bërë të ditur Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, shkruan Gazeta Infokus.
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka ndërprerë furnizimin me ujë të pijshëm në zonat Vragolia, Henc, Miradi e Ulët, Sllatina dhe Parku i Biznesit”,

“Arsyeja e ndërprerjes është se këto zona furnizohen nga stacioni i pompave në fshatin Vragoli, është ndërprerja e energjisë elektrike nga ana e KEDS pasi që, për shkak të vërshimeve, shumë trafostacione janë në ujë”, thuhet në njoftimin e kësaj kompani.

KRU “ Prishtina” thotë se nuk mund të specifikojnë orar të caktuar të rikthimit të furnizimit me ujë pasi nuk është në dorën e saj. /Gazeta Infokus/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here