Home Uncategorized Nga sot, Zvicra ka futur edhe këto 11 shtete në listën e...

Nga sot, Zvicra ka futur edhe këto 11 shtete në listën e karantinës

222
0

Zvicra ka shtuar 11 shtete dhe disa rajone në Itali e Austri në listën e karantinës.

Nga 14 dhjetori, shtetasit e 11 shteteve të reja do të duhet të jenë në izolim për 10 ditë kur të hyjnë në Zvicër, shkruan Indeksonline.

Sipas Zyrës Federale të Shëndetit Publik (BAG), SHBA, Portugalia, Polonia, Hungaria, Gjeorgjia, si edhe shtetet e Ballkanit Serbia, Kroacia, Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut e kanë të detyruar karantinën.

Kosova dhe Shqipëria janë dy shtetet e vetme të paprekura në Ballkan./Indeksonline/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here