Home Uncategorized Kaq para ka fituar Joshua nga meçi me Pulev

Kaq para ka fituar Joshua nga meçi me Pulev

142
0

Mbrëmë Joshua ka arritur që ta mposhtë me nokaut boksierin bullgar, Kubrat Pulev.

Në një meç të zhvilluar në ‘Wembley’ të Londrës, Joshua dhe Puleve u takuan për brezat, IBF, WBA, WBO dhe IBO, shkruan IndeksOnline

Nga kjo fitore e madhe, boksieri britanez arrin që tre herë të bëhet kampion bote, ku nga kjo përballje fitoi një shumë të çmendur parash.

Nga ky meç, Joshua ka fituar rreth 10 milionë euro e Kubrat Pulev afër 3 milionë.

Kujtojmë se Joshua aktualisht ka 24 fitore në 25 ndeshje, një humbje dhe 23 meçe i ka përfunduar me nokaut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here