Home Uncategorized Zbulohen fotot e Mimoza Mustafes me bikine

Zbulohen fotot e Mimoza Mustafes me bikine

139
0

FOTOJA GJENDET NE FUND TE ARTIKULLIT
Mimoza Mustafa është këngëtarja e njohur kosovare, që dikur goditi me hitin “Sadist”, këngë kjo që la gjurmë, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja e mirënjohur kosovare, sapo është rikthyer me këngë të reja, prezantuar në programin festiv të produksionit “Labia”.

Por, ta lëmë dimrin pas e të rikthehemi në stinën e bukur të verës.

Rrallë e kemi parë këngëtaren me bikine. Në këtë foto të gushtit të shkuar, Mimoza shfaqet në super formë fizike, shkruan “Kosovarja”.

Biografia e Mimozës
Mimoza Mustafa ka dy fëmijë Rozafën dhe Bojkenin Mimoza Mustafa ne boten e muzikës hyri në vitet 1995-1996 që atëherë editoj 5 albume te cilat u pëlqyen mjaft nga ana e publikut.

Prej fillimit Mimoza ka pas një qëndrim te bukur ne skenë dhe një elegancë që rrëmbente zemrat e publikut, ne fillim ishte e pa martuar por me vonë u martua me këngëtarin e mirënjohur Kosovar Z. Shkumbin Kryeziun i cili atë kohë ishte këngëtar i popullarizuar dhe njehrit ishte edhe producent i Produksionit filmik dhe muzikor “LABIA” ne Prishtinë. Mimoza pas martesës së saj me Shkumbini u bë sekretaresh e produksionit tani me te saj LABIA dhe e editoj albumin e par që përmbante tetë kënge dhe qe u prit shumë mirë nga ana e publikut.[1]

Më pas Mimoza vazhdoj drejt sukseseve të saja kështu që filloj të punoj rreth albumit të dyte i cili beri boom në të gjitha trevat shqiptare.

Albumin e dyte Mimoza e editoj me titull Terri me kafshon i cili ne vete përmbante 10 kënge te zhanreve te ndryshme. Kështu mori pjesë edhe neper festivale ku ne çdo festival merte nga një çmime me rendësi.

Albumin e tret e editon me një titull shumë te veçant të titulluar SADIST i cili përmbante 12 këngë i cili i hapi dyert Mimozës drejt Eurovizionit por asnjëherë nuk shkoj në Eurovision.

Albumin e katërt Mimoza e editoj te gjitha hitet e saj që kanë qen gjatë karrierës së saj dhe ishte mjaft e shitur dhe me se shumti u shit në Maqedoni.

Albumin e pest e editoj me titull Pa Koment siç është vete Mimoza Pa koment i cili la gjurmë ne muzikën shqipe.

Mimoza gjithsesi beri edhe klipe qe u vlerësuan shumë dhe u cilësuan shumë nga publiku dhe këto klipe janë : Katastrofë, Vetëm një magji, Sadist, Merma ëndrrën, Pa Koment, Më e fort.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here