Home Uncategorized Vajza e Gjyste Vulajt i tregon të gjitha në këto foto

Vajza e Gjyste Vulajt i tregon të gjitha në këto foto

350
0

Vetë Gjyste Vulaj ende duket si vajzë e re, ama i ka disa vite, madje të bijen e ka për martesë.

Këngëtarja që është martuar në moshë të re, e është bërë nënë kur edhe vetë ishte ende fëmijë, sot duket tejet krenare me jetën e saj, shkruan “Kosovarja”.

Gjystes, i është bërë vajza si shoqe, madje e publikon shpesh. Edhe vajza e këngëtares ka stil mjaftë ekstravagant dhe shpesh bënë poza provokuese.
Epo, bëmë mama të të ngjajë. Ose, dardha pikë nën dardhë.

BIOGRAFIA E GJYSTE VULAJ
Gjyste Vulaj është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Është një këngëtare shqiptare të muzikës pop dhe popullore. Gjysta ka publikuar disa albume dhe ka publikuar nje mori videoklipesh.

Përveç këndimit, Gjystja shkruan edhe tekste për këngë, merret me dizajn grafik dhe me rregullimin e montazhit të videoklipeve. Prej shumë vitesh është e martuar me Sokol Vulaj. Emri i saj tashmë është bërë i njohur në muzikën shqiptare. Tani ajo është bërë shumë e adhuruar nga të gjithë shqipatrët kudo jetojnë. Zëri i saj ka arritur të depërtojë pothuajse në çdo shtëpi shqiptare. Është pjesëmarrëse e shumë koncerteve ku publiku asnjehere nuk mungon.

Në vitin 2000, Gjyste Vulaj publikon albumin “1 2 3 4…”.
Në vitin 2001, Gjyste Vulaj publikon albumin “O Ju Motra”.
Në vitin 2002, Gjyste Vulaj publikon albumin “Jam E Embel Si Sheqer”.

Në vitin 2002, Gjyste Vulaj publikon albumin “100%”.
Në vitin 2003, Gjyste Vulaj publikon albumin “Me Miqte”.
Në vitin 2004, Gjyste Vulaj publikon albumin “S’jam Per Ty”.

Në vitin 2004, Gjyste Vulaj publikon albumin “Me Hitet”.
Në vitin 2004, Gjyste Vulaj publikon albumin “Me Lejo Te Te Puth Nje Here”.
Në vitin 2005, Gjyste Vulaj publikon albumin “Me Te Mirat”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here