Home Uncategorized Shkencëtarët paralajmërojnë se ky shtet amerikan do të jetë nën 2 metra...

Shkencëtarët paralajmërojnë se ky shtet amerikan do të jetë nën 2 metra të gjarpërinjve deri më 2021

193
0

Florida mund të zhytet deri nën 203 centimetra të pitonëve nga viti 2021.

Duke kërkuar një veprim drastik për të zbutur efektet e katastrofës së afërt herpetologjike, shkencëtarët në Universitetin e Miamit paralajmëruan të premten se Florida mund të zhytej plotësisht nga gjarpërinjtë që në 2021, shkruan The Onion, transmeton lajmi.net.

“Projeksionet tona tregojnë se Florida do të jetë e zhytur 177 centimetra deri në 203 centimetra të pitonëve në këtë kohë vitin e ardhshëm”, tha studiuesi kryesor Desmond Shankir.

“Ne kemi parë që nivelet e gjarprinjve kanë vazhduar të rriten gjatë dekadave të fundit dhe kur bashkohen me çështjet shëndetësore që lidhen me helmin dhe masën e madhe të lëkurave të derdhura, ne mund të shohim miliona refugjatë të lidhur me gjarpërinjtë që vërshojnë në Georgia dhe Alabama.

Shankir u bëri thirrje amerikanëve të bënin pjesën e tyre për të ndalur baticën duke fikur elektronikën e tyre për të vrarë një bandë gjarpërinjsh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here