Home Uncategorized Nuk kanë faj që të gjithë po e pëlqejnë Mimoza Mustafën në...

Nuk kanë faj që të gjithë po e pëlqejnë Mimoza Mustafën në këto imazhe

344
0

Ka vite të shumta që kur Mimoza Mustafa u bë pjesë e skenës muzikore.

Ajo dhe bashkëshorti i saj Shkumbini sollën mjaft këngë të bukura të cilat edhe sot mbahen mend, shkruan “Kosovarja”.

“Lule Mimozë” është hiti i tyre i pavdekshëm pavraësisht pas çdo epoke që kalon.

Mimoza po ashtu është ndër ato këngëtare që ka rrëmbyer përherë simpati tek publiku.

Ndonëse ka kaluar të 40-tat, por bukuroshja po duket në top formë.

E këtë gjë më mirë e thonë edhe këto imazhe ku nga të gjithë mori komente pozitive.

Biografia e Mimozës

Mimoza Mustafa ka dy fëmijë Rozafën dhe Bojkenin Mimoza Mustafa ne boten e muzikës hyri në vitet 1995-1996 që atëherë editoj 5 albume te cilat u pëlqyen mjaft nga ana e publikut. Prej fillimit Mimoza ka pas një qëndrim te bukur ne skenë dhe një elegancë që rrëmbente zemrat e publikut, ne fillim ishte e pa martuar por me vonë u martua me këngëtarin e mirënjohur Kosovar Z. Shkumbin Kryeziun i cili atë kohë ishte këngëtar i popullarizuar dhe njehrit ishte edhe producent i Produksionit filmik dhe muzikor “LABIA” ne Prishtinë.

Mimoza pas martesës së saj me Shkumbini u bë sekretaresh e produksionit tani me te saj LABIA dhe e editoj albumin e par që përmbante tetë kënge dhe qe u prit shumë mirë nga ana e publikut.[1]

Më pas Mimoza vazhdoj drejt sukseseve të saja kështu që filloj të punoj rreth albumit të dyte i cili beri boom në të gjitha trevat shqiptare.

Albumin e dyte Mimoza e editoj me titull Terri me kafshon i cili ne vete përmbante 10 kënge te zhanreve te ndryshme. Kështu mori pjesë edhe neper festivale ku ne çdo festival merte nga një çmime me rendësi.

Albumin e tret e editon me një titull shumë te veçant të titulluar SADIST i cili përmbante 12 këngë i cili i hapi dyert Mimozës drejt Eurovizionit por asnjëherë nuk shkoj në Eurovision.

Albumin e katërt Mimoza e editoj te gjitha hitet e saj që kanë qen gjatë karrierës së saj dhe ishte mjaft e shitur dhe me se shumti u shit në Maqedoni.

Albumin e pest e editoj me titull Pa Koment siç është vete Mimoza Pa koment i cili la gjurmë ne muzikën shqipe.

Mimoza gjithsesi beri edhe klipe qe u vlerësuan shumë dhe u cilësuan shumë nga publiku dhe këto klipe janë : Katastrofë, Vetëm një magji, Sadist, Merma ëndrrën, Pa Koment, Më e fort.

Mimoza Mustafa morri pejes në këto festivale :

Ne vitin 1998 mori pjesë ne Showfest me këngën Zjarr Rrufeje ku mori çmimin e pare.
Ne vitin 2001 mori pjesë ne festivalin Zambaku i Prizrenit me këngën Vetëm një magji kur mori çmimin e tret.

Ne vitin 2003 mori pjesë ne Poliest me këngën Digju bote pa ty ku mori çmimin Meritat e veçant
a.
Ne vitin 2004 mori pjesë ne Zhurma show ku mori çmimin Sharmantja e vitit.
Ne vitin 2004 mori pjesë ne Kënga Magjike me këngën Robëresha ku mori çmimin televiziv.

Ne vitin 2005 përsëri mori pjesë ne Zhurma show ku mori çmimin Elegantja e vitit. Këto janë te gjitha këngët e Mimoza Mustafës :

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here