Home Uncategorized Ata u larguan për një jetë më të mirë në Angli, 4...

Ata u larguan për një jetë më të mirë në Angli, 4 anëtarë të së njëjtës familje marrin frymen e fundit në mes të detit, në kërkim të një foshnje 15 muajshe

147
0

Ata u larguan për një jetë më të mirë në Angli, 4 anëtarë të së njëjtës familje marrin frymen e fundit në mes të detit, në kërkim të një foshnje 15 muajshe

Kjo familje ndërroi jetë tra gji k isht ishte nga qyteti i Sardasht në Iranin perëndimor, pranë kufirit me Irakun.
Personat që humbën jetën ishin Rasoul Iran-Nejad, 35-vjeç, Shiva Mohammad Panahi, 35-vjeçe, Anita dhe Armini, 8 dhe 6 vjeç.

Ndërkohë, një operacion i madh shpëtimi ka rifilluar këtë mëngjes për të gjetur trupin e foshnjës Artin.

Gjithashtu, 15 emigrantë të tjerë që ishin në të njëjtën varkë u shpëtuan dhe u dërguan në spital. Anija u përpoq të merrte udhëtimin drejt Britanisë, por erërat e forta dhe deti i paqëndrueshëm bëri që ajo mos të mbërrinte kurrë në destinacion.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here