Home Uncategorized Kida duket interesante me këtë formë të flokëve

Kida duket interesante me këtë formë të flokëve

111
0

Kida mbetet një këngëtare e dalluar në mediat rozë.

Në të shumtën e rasteve ajo kalon në lajm, duke tërhequr vëmendje të madhe, shkruan “Kosovarja”.

Përmes postimeve të shumta që bën për ndjekësit e saj, Kida na njofton me ndryshimet që bën.

Këtë herë, ajo ka realizuar një stil interesant të flokëve, që e bën të duket krejt ndryshe.

Më shumë për jetën e Kidës

Kida është këngëtare shumë e njohur. Këngëtarja Orhidea Latifi ishte pjesë e OnRecords dhe të gjithë e njohin si Kida. Ajo jeton në Prishtinë me prindërit e saj.

Më datë 11 Janar 2014, Kida publikon videoklipin “Murder”. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Soulkid (Uki Latifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Kida u be fillimisht e njohur për publikun në performancën e saj në skenën e koncertit të DMX dhe videoklipi i “Murder” ka skena pikërisht nga ky koncert.

Më datë 27 Prill 2014, Kida publikon videoklipin “Rikthejm Na”, në bashkëpunim me Mc Kresha. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga BimBimma, Mc Kresha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Kida u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), Kosova Fest 2014 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 26 Korrik 2014, Kida publikon videoklipin “O’najr”. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, Era Istrefi, teksti u shkrua nga BimBimma, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here