Home Uncategorized Ryva Kajazi u lë pa mend e veshur në veshje tradicionale

Ryva Kajazi u lë pa mend e veshur në veshje tradicionale

156
0

Këngëtarja e njohur shqiptare, Ryva Kajtazi, ka filluar të bëhet aktive në rrjete sociale.

Ajo po publikon më shpesh foto, si me familjarët ashtu edhe e vetme.

Pavarësisht se është nënë e dy fëmijëve, Ryva ka arritur ti ruajë format trupore dhe vazhdon të duket po aq atraktive sa në fillimet e saj të karrierës.

Ajo së fundmi ka vendosur ta realizoj një foto me veshje tradicionale dhe komentet pranë postimit ishin shumë pozitive.

Biografia e Ryvës

Ryva Kajtazi lindi më 9 mars 1980 në Podujevë, është këngëtare kosovare. Ajo shkoi në shkollë në Podujevë para se të fillojë studimin në universitetin e Prishtinës.

Në vitin 2011, ajo e publikoi këngën “Hajde zemër” dhe pas kësaj kënge u bë shumë shpejtë e popullarizuar. Kënga e saj “Duhemi” ka 450 mijë shikime në Youtube.

Ryva Kajtazi është këngëtare shumë e njohur. Një vajzë modeste dhe mjaft e shoqërueshme, fama nuk e ka ndryshuar aspak edhe pse karakterizohet si një artiste e vërtetë dhe e pëlqyer shumë nga publiku kosovar.

Këto epitete i përkasin këngëtares së mirënjohur Ryva Kajtazi e cila gëzon një mirënjohje të madhe si në estradën koso vare ashtu edhe në diasporë. Këngëtarja që njëko hësisht është edhe aktore e njeh skenën, e zotëron atë, e ndjen këngën duke kulti vuar një shije të re tek audienca.

Me zërin e saj karakteristik të fuqishëm por njëkohësisht edhe të ëmbël dhe me paraqitjen e saj bombastike në skenë tërheq të rinjtë kudo ku shfaqet. Ja se çka na flet znjsh.Kajt azi për fillet në botën e muzikës dhe disa pikpamje të sa j mbi jetën.

PASAPORTA:
Gjatësia: 1.70cm
Pesha: 58kg

Ngjyra e syve: Gështenjë
Ngjyra e flokëve: Gështenjë

Ushqimi i preferuar: Tradicional
Muzika e preferuar: R&B, hou se

Këngëtarja e prferuar: Beyon ce
Vendi i preferuar për dalje: Ambiente t e qeta

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here