Home Uncategorized Loredana Zefi do të donte që kjo foto e saj të zhdukej...

Loredana Zefi do të donte që kjo foto e saj të zhdukej menjëherë

168
0

Loredana Zefi u kthye në një nga personazhet shumë të njohur të shoubizit, kjo për shkak të muzikës, por edhe jetës së tij private, shkruan “Kosovarja”.

Ajo njihet sidomos për tekstet e këngëve, ku në disa prej tyre tregon shumë për veten dhe jetën e tij.

Në shumë raste është përfolur edhe pamja e jashtme e rep këngëtares shqiptare me famë në Gjermani, e sidomos ndryshimi i saj drastik.

Loredana e dikurshme dhe kjo e sotshmja janë “dy botë”, shkruan “Kosovarja”.

PUBLIKIMET E LOREDANES

Më datë 7 Dhjetor 2018, Loredana publikon videoklipin “Million Dollar $Mile”.

Më datë 31 Janar 2019, Mozzik & Loredana publikojnë videoklipin “Romeo & Juliet”. Videoklipi u prodhua nga kompania Entermedia.

Në Maj 2019, Mozzik & Loredana marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën “Romeo & Juliet”.

Ne Maj 2019, Loredana përballet me akuzat se ka marrë shuma të mëdha parash nga një çift zviceran nën kanosje dhe kërcënim. Ajo ishte prezente në Kosovë për të rrëfyer në një konferencë të hapur për media versionin e saj të ngjarjes. Duke i mohuar tërësisht këto akuza, Loredana ka thënë se arsyeja e vizitës së saj në Kosovë është krejt tjetër.

“Për fillim deshta të them që në Kosovë kam ardhur për të xhiruar klipin e ri, pas përfundimit të videoklipit do kthehem prapë në shtëpinë time në Zvicër më bashkëshortin dhe vajzën time, Hanën”, ka thënë rap-artistja gjatë konferencës.

Ndërkohë, pas konferencës, ajo duket se është larguar për në xhirimet, teksa këtë gjë e ka bërë të ditur përmes një postimi në InstaStory. Ajo shfaqet së bashku me një ekip vajzash të veshura me uniformë ushtrie, ndërsa performojnë sipër një veture.

Më datë 6 Qershor 2019, Loredana publikon videoklipin “Labyrinth”. Kënga është punuar nga Dominik Braz Bittrich dhe vjen për fansat në gjermanisht, gjersa për tekstin është kujdesur vet Loredana.

Për anën vizuale janë kujdesur produksioni kosovar Entermedia, gjersa xhirimet e klipit janë kryer në ditën kur ajo edhe mbajti kongerencë në Prishtinë, për të sqaruar akuzat për aferën e famshme me çiftin zviceran.

Loredana është dukur tejet atraktive me paraqitjen e saj në klip, së cilën ia ka besuar kreatores vendore, Blerina Kllokoqi-Rugova. Disa ditë më parë, reperja shqiptare u përball edhe me një humbje të madhe, kjo pasi babai i saj ndërroi jetë.

Më datë 4 Korrik 2019, Loredana publikon videoklipin “Jetzt Rufst Du An”. Pjesë e këtij videoklipi është edhe bashkëshorti i Loredanës, reperi Mozzik, i cili qëndron pothuajse gjithnjë prapa projekteve të këngëtares.

Më datë 19 Korrik 2019, Hava publikon videoklipin “Korb”, në bashkëpunim me Loredanën.
Më datë 1 Gusht 2019, Loredana publikon videoklipin “Eiskalt”, në bashkëpunim me Mozzik.

Më datë 5 Shtator 2019, Loredana publikon videoklipin “Kein Plan”, në bashkëpunim me Meron.
Më datë 12 Shtator 2019, Loredana publikon videoklipin “Genick”.
Në vitin 2019, Loredana publikon albumin “King Lori”.

Më datë 19 Dhjetor 2019, Loredana publikon videoklipin “Mit Dir”.
Më datë 16 Janar 2020, Loredana & Juju publikojnë videoklipin “Kein Wort”.
Më datë 5 Mars 2020, Loredana publikon videoklipin “Angst”.

Më datë 26 Mars 2020, Loredana & Zuna publikojnë videoklipin “Du Bist Mein”.
Më datë 29 Prill 2020, Capital Bra & Loredana publikojnë videoklipin “Nicht Verdient”.
Më datë 10 Korrik 2020, KC-SC publikon videoklipin “Geh Dein Weg”, në bashkëpunim me Loredanën.

Më datë 21 Shtator 2020, Loredana publikon videoklipin “Intro (Medusa)”.
Më datë 24 Shtator 2020, Loredana & Delara publikojnë videoklipin “Checka”.
Më datë 22 Tetor 2020, Loredana publikon videoklipin “Rockstar”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here