Home Uncategorized Jonida duket mahnitëse me flokë dredha

Jonida duket mahnitëse me flokë dredha

112
0

Jonida Maliqi është ndër këngëtaret më të njohura shqiptare.

Pos për këngët e saj, ajo njihet edhe për veshjen me shumë stil.

Jonida është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga më të ndryshmet.

Në fotot e fundit ajo shihet me një ‘look’ të ri dhe po duket mjaftë bukur

BIOGRAFIA

Jonida Maliqi (lindur më 26 Mars 1983) [1] është një këngëtare shqiptare, drejtuese televizive, personalitet mediatik, filantropist, ikonë stili dhe sipërmarrëse. [2]

Gjatë karrierës së saj, Maliqi ka fituar gjashtë çmime në Kënga Magjike dhe vendin e parë në 2008. Ajo është gjithashtu një fituese e dyfishtë e vlerësimeve në Top Fest përkatësisht në 2006 dhe 2010. Maliqi luajti Bithia në versionin shqip të Dhjetë Urdhërimeve: Muzikali dhe luajti si Xhulieta në prodhimin teatror shqiptar të Roméo et Juliette (muzikor) .

Në vitin 2012, ajo u emërua si kapiten i ekipit të saj në versionin shqiptar të serialit Hollandez I Love My Country ndërsa në vitin 2014 ajo bashkë-priti sezonin e katërt të Dancing with the Stars (seri televizive shqiptare) .

Në vitin 2016, Maliqi u shfaq si gjyqtar në sezonin e pestë tëZëri i Shqipërisë dhe në 2018 ajo u bë përfaqësuesja e gjashtëmbëdhjetë e Shqipërisë në Eurovision Song Contest 2019 , duke përfunduar e 9-ta në gjysmëfinalen e dytë me 96 pikë dhe përfundoi në vendin e 17-të në finalen e madhe, me 6 pikë më pak.

Maliqi është një këngëtare e njohur e muzikës pop në botën shqipfolëse dhe është e njohur për stilin e saj unik vokal, filantropinë, sensin e modës dhe personalitetin (përfshirë patriotizmin).

Një ikonë e njohur e stilit, ajo është referuar si një fashionista nga shtypi dhe rregullisht zbukuron kopertinat e revistave të modës së bashku me fronting për markat luksoze lokale dhe ndërkombëtare. Perceptuar gjerësisht si një trendsetter me ndikim, stili i Maliqit imitohet vazhdimisht nga gratë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here