Home Uncategorized Ky shtet nuk i lejon të hyjnë në territorin e tyre kamionët...

Ky shtet nuk i lejon të hyjnë në territorin e tyre kamionët dhe autobusët kosovarë

126
0

Shteti i Austrisë gjatë ditës së sotshme ka ndaluar çdo autobusë dhe kamionë kosovarë për të hyrë në territor të tyre.

Indeksonline mëson se çdo autobusë dhe kamion që kishin leje të Kosovës sot është ndaluar nga shteti austriak, edhe pse po kalonin vetën tranzit.

Katër kamiona dhe një austobusë mësohet se janë kthyer mbrapshtë.

Tash shoferët janë nisur për Hungari, Sllovaki, Çeki dhe Gjermani për ta dërguar mallin në Francë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here