Home Uncategorized Genta në këtë fustan po duket shumë e shëndoshë

Genta në këtë fustan po duket shumë e shëndoshë

187
0

Në mesin e këngëtareve që do bëhën nëna vitin 2021 është edhe këngëtarja Genta Ismajli.

Është thënë se këngëtarja është shtatzënë ani pse ajo po ruhet e nuk po e ekspozon barkun shumë, shkruan “Kosovarja”.

Ajo dhe Usta janë duke e vazhduar jetën e tyre të zakonshme deri sa të vijë në jetë foshnja e t’ju ndryshojë pak stilin e jetesës.

E në një foto që ka postuar këngëtarja veshur me një fustan të kuq vërehet se Genta ka shtuar dukshëm peshë.

Sigurisht kjo nga efekti i shtatzënisë.

BIOGRAFIA E GENTES

Ismajli lindi në Gjilan në një familje shqiptare . Para se të lindte Genta, ata u transferuan në Gjilan. Disa muaj pas lindjes së saj, prindërit e saj vendosën të shkonin në Çikago, Illinois në Shtetet e Bashkuara, ku ajo u rrit. Në moshën 19-vjeçare, ajo shkoi në Kosovë dhe publikoi këngën “Dridhem”.

Kënga u bë hit, gjë që ndezi karrierën muzikore të Ismajlit. Ajo më vonë u zhvendos përgjithmonë në Kosovë dhe ka marrë pjesë në disa gara muzikore, si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë. Ajo fitoi Kënga Magjikenë 2005 me këngën “S’dua tjetër” e kompozuar nga Adrian Hila, një kompozitor shqiptar, duke marrë 292 pikë.

Ismajli vazhdoi karrierën e saj në Shqipëri dhe Kosovë për tre vjet të tjera. Ajo pati sukses të madh; ajo më pas u kthye në Shtetet e Bashkuara për të kaluar ca kohë me prindërit e saj dhe u kthye në Shqipëri me projekte të reja në mendje.

Ismajli këndon kryesisht këngë komerciale të estradës, të ngjashme me pop-in tjetër ballkanik. Lëvizjet skenike me lëvizje sfiduese janë një pjesë e imazhit të saj. Ismajli është e njohur për performancat e saj energjike të kërcimit, si dhe ritmet tërheqëse të pop-it dhe hip-hopit. Ajo mori pjesë në edicionin e parë të Dancing with the Stars (Albania) , ku u rendit e dyta në përgjithësi.

Ajo filloi të këndonte në gjuhën angleze, duke regjistruar këngë që u publikuan në albumin e saj të ardhshëm të vitit 2008, albumin e saj të parë në anglisht. Shumë prej këtyre këngëve dolën në internet para publikimit të albumit. Shumica e këngëve në album janë shkruar nga kantautori amerikan Kara DioGuardi . Në intervistat e saj, Ismajli thotë se dëshiron të jetë një këngëtare e famshme, dhe në Amerikë po punon me kompozitorë dhe tekstshkrues të njohur. [1] [2]

Ajo publikoi një album gjysmë anglisht, gjysmë shqip në 2011 me titull Guximi . Këngët e saj në anglisht përfshinin “One Shot”, “Accident”, “Something to Keep Me By”, “Idolize Me”, “Intoxicated”, “Choose”, dhe single i saj debutues në anglisht, “Planet Me”, shkruar dhe prodhuar nga Kara DioGuardi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here