Home Uncategorized Keta ishin dy vëllezrit që humbën jetën sot nga treni në Gjermani

Keta ishin dy vëllezrit që humbën jetën sot nga treni në Gjermani

841
0

Këtë mëngjes, ajo që nuk guxon të ndodhë ndodhi, dy vëllezër nga Deçani, 13 dhe 17 vjeç, u përplasën nga treni në Bruckberg të Gjermanisë

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka ngushëlluar familjen Arifaj nga Deçani pas tragjedisë që ndodhi në Gjermani, ku humbën jetën dy vëllezër pasi u qelluan nga treni.

Pacolli shtoi se kjo është një tragjedi jashtëzakonisht e rëndë.

Të tronditur nga lajmi për tragjedin që ndodhi sot me 13-10-2020, në Bruckberg të Gjermanis ku humbën jetën dy vëllezër!

Personat ne fjal ishin Hasan Arif Arifaj 17 vjeqar dhe Blerian Arif Arifaj 13 vjeqar nga Ratishi i Deçanit!

Ne emer te stafit tan ngushllime familjes Arifaj, Zoti jau lehtësoftë dhimbjën !Ngushllime,familjarëve,miqve, shokëve dhe te afërmëve te tyre !

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here