Home Uncategorized Ja sa i kushtoi Loredanës pajtimi me zviceranen që e kishte mashtruar?

Ja sa i kushtoi Loredanës pajtimi me zviceranen që e kishte mashtruar?

102
0

Pas akuzave, reperja Loredana është penduar. Thuhet se ajo i ka paguar viktimës një shumë të madhe parash.

Në mes të shtatorit pati një fund të lumtur midis reperes së Lucernit Loredana dhe viktimës Petra Z. Të dyja me sa duket u pajtuan në një takim sekret në Zvicër, shkruan Blick.ch.

Tani bëhet e ditur se oferta e paqes nuk ishte e lirë për Loredanën. Siç njoftoi të martën prokurori publik në Lucern, supozohet se reperja kosovare ka transferuar një shumë prej 430,000 franga.

“Reperi Loredana tregon pendim dhe mirëkuptim – ajo pranon sjellje të gabuar ndaj palës së dëmtuar”, shkruan prokurori në një mesazh.

Procedimet kundër Loredana, ndër të tjera për shkak të mashtrimit të dyshuar tregtar, janë ndërprerë, transmeton indeksonline.

Loredana thuhet se i ka shlyer një pjesë më të vogël të shumës palës së dëmtuar në pranverën e vitit 2019. Disa javë më parë kishte më në fund një pajtim mes tyre.

Kujtojmë që Loredana u akuzua nga Petra Z. që kishte marr nga ajo një shumë prej 700 mijë franga.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here