Home Uncategorized Ja ku u infektuan me virus Trump dhe gruaja e tij?

Ja ku u infektuan me virus Trump dhe gruaja e tij?

127
0

Donald Trump dhe Melanie Trump kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmi erdhi pasi një nga këshilltarët më të vjetër të presidentit, Hope Hicks, doli pozitive të enjten. Trump dha lajmin në Twitter.

Hicks kishte fluturuar me presidentin në Air Force One më herët të mërkurën dhe e shoqëroi atë në debatin e parë presidencial kundër kandidatit demokrat Joe Biden të martën në Cleveland, Ohio.

Trump konfirmoi në Fox Neës të Enjten në mbrëmje se ai dhe Zonja e Parë Melania Trump ishin në pritje të rezultateve të testeve të koronavirusit pas testit pozitiv të Hicks, shkruan The Guardian.

Mjeku i Trump konfirmoi se presidenti dhe zonja e parë “do të qëndronin në shtëpi brenda Shtëpisë së Bardhë gjatë rimëkëmbjes së tyre”, transmeton IndeksOnline.

Nëse Trump sëmuret shumë për të udhëhequr vendin, nënkryetari Mike Pence do të vendoset në krye. Nëse Pence është gjithashtu i paaftë, Kryetarja e Dhomës Nancy Pelosi do të ishte personi më i mundshëm për të marrë detyrën.

Pence mori pjesë në një konferencë të forcës së koronavirusit të Shtëpisë së Bardhë me Trump të hënën. Pence nuk mori pjesë në debatin presidencial.

Hicks nuk është i vetmi personel i Shtëpisë së Bardhë që ka marrë virusin. Katie Miller, sekretare për shtyp e nënkryetarit, e cila është e martuar me këshilltarin e Trump Stephen Miller, është shëruar nga Covid-19. Një nga shërbëtorët personalë të Trump gjithashtu doli pozitiv për koronavirus, në maj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here