Home Uncategorized I ftuari me korona ja nxjerr dasmën nga hundët/ Në karantinë 130...

I ftuari me korona ja nxjerr dasmën nga hundët/ Në karantinë 130 të ftuar, bashkë me nusen dhe dhëndrin

104
0

Gjatë pamdemisë në të gjitha shtetet janë nd aluar dasmat, ngrumbullimet me shumë persona për të bërë të mundur para nda limin e përhapjes së koronavirusit.


Edhe pse me rregulla strikte shumë qytetarë i kanë th yer këtë rregulla duke organizuar dasmë.

Kështu ka ndodhur edhe në Gjermani, ku një çift ka vendosur të kurorëzojë dashurinë e tyre mes miqsh duke organizuar dasmën.

Por dasma është kthyer në makth pasi 131 të ftuar pas dasmës kanë hyrë në kar antinë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se një nga të ftuarit e dasmës ka rezultuar pozitiv për koronavirusin, duke bërë kështu që të gjithë të ftuarit të karantinohen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here