Home Uncategorized Labi njofton për aksionin e radhës: Të mërkurën protestë para Qeverisë!

Labi njofton për aksionin e radhës: Të mërkurën protestë para Qeverisë!

125
0

Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri ka paralajmëruar protestë, para Qeverisë së Kosovës.

Ai thotë që të mërkurën në ora 10:00 do të dal para Qeverisë, së bashku me fëmijët e tij teksa fton edhe të tjerët, shkruan Indeksonline.

Njoftimi i plotë:

THIRJE PËR PROTESTË UNË DO TË DAL ME FEMIJÊT E MI, E JU VIPA RRINI NË SHPI PRITNI VENDIME TË CIRKUZAVE QË UA KANË LANË FEMIJET PA BUK.

VIRUSI IKU ÇKA KA TASH MBASE I LEJUAN AJROPLANAT ME ARDH PSE NEVE MOS ME NA LAN.

KJO ËSHTË E QËLLIMSHME.

Pas 20 minutave do të jam live në rrjetin tim personal!
Do ju kêrkoj juve që të na pêrkrahni në protesten e radhës diten e merkure para QEVERISË SONË TË KOSOVËS!

Monistri Zemaj, ka mbrojtur interesat e atyre që punuan me Laboratorë duke marrur mijera euro , kurse nga ne nuk kanë interesa dhe na kanë ndaluar cdo aktivitet.

Imagjinojeni mos me i lan me punua kafiterite dhe restaurantet dhe plus keni pagua nga 500€ denime dhe prap me ba hajgare me ju qe vetë të punësuar jeni se nuk ua ka bere Qeveria vendet e punes ato që i pati premtua Isa Mustafa, Thaqi e të tjerët!

Ndegjoni mirë, pa dyshim se na kanë shtrirë për muri, veq që punohet një anshëm e me i shkatrrua me mijera biznese nuk e kemi meritua.

Me tregoni sa jeni për protesta unë dhe shoqata e gastronomëve dalim dhe këtë kurrë se bëjë për kengetarë se me kanë lan vetë, por e bej për ju që ju si CLUBE na e keni ba vendin ku ne kemi mujt me punua e me mbajt familjen.

Pra , pêr pronarët e gastronomisë ku i keni larguar nga 10 puntor se paku.

Labi FKSH.

Të merkuren nga ora 10:00 para Qeverisë.

Këtë fëmijë mbaj me buken që ma jep Kosova, nuk dua të ik nga ky vend si pasoj e politikës se keqe që po ikin rinia.

E dua vendin tim dhe punën qe bej me nderë e jo me hajni si disa nga Qeveria.

Edhe ju mbani femijet e juaj, ngrituni ne kembë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here