Home Uncategorized Lajm i mirë, Kosovës i rikthehet ky futbollist për ndeshjen me Maqedoninë...

Lajm i mirë, Kosovës i rikthehet ky futbollist për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut

110
0

Mbrojtësi i Kosovës, Idriz Voca sapo ka arritur marrëveshje zyrtare me klubin turk, Ankaragucu.

Voca sot dhe zyrtarisht i’u është bashkuar klubit turk pas 12 vitesh te skuadra e Luzernit, shkruan IndeksOnline

Mbrojtësi ynë ka firmosur marrëveshje 2 vjeçare me klubin turk, me mundësi vazhdimi edhe për disa vite të tjera.

23-vjeçari, me gjasë do të jetë i ftuar në Kombëtaren e Kosovës për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut, pasi ndeshjet e kaluar ai nuk arriti të paraqitej si shkak i procedurave me Covid dhe detajeve të transferimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here