Home Uncategorized JA SA QYTETARË U DËNUAN VETËM DJE PËR MOSRESPEKTIM TË MASAVE KUNDËR...

JA SA QYTETARË U DËNUAN VETËM DJE PËR MOSRESPEKTIM TË MASAVE KUNDËR COVID-19

157
0

Policia e Kosovës nuk po i kursen qytetarët që nuk po i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit.

Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj ka thënë për Gazetën Express se vetëm dje, nga ora 07:00 deri në orën 19:00 janë shqiptuar 618 gjoba, ndërsa tha se janë dhënë edhe 107 vërejtje ndaj qytetarëve e bizneseve që dje u hasën duke shpërfillur masat anti-COVID.

“Më datë 22.09.2020 nga ora 07:00 – 19:00 nga Policia janë shqiptuar 618 gjoba sipas Ligjit të ri anti-COVID dhe janë dhënë 107 vërejtje ndaj qytetarëve e bizneseve”, ka thënë Qalaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here