Home Uncategorized Grenell nesër në Prishtinë, pritet të jap lajmin e madh që po...

Grenell nesër në Prishtinë, pritet të jap lajmin e madh që po e presin të gjithë shqiptarët

101
0

I deleguari i Presidentit Amerikan, Richard Grenell pritet të arrij në Prishtinë nesër (e hënë) thonë burime të sigurta brenda qeverisë së Kosovës.

Sipas burimeve, tashmë kanë filluar përgaditjet nga ana e personelit që merret me protokollin në kuadër të kabinetit të kryeministrisë.

Sipas po të njejtave burime, Grenell pritet të sjell dhe lajme të mira siç është heqja e vizave amerikane për kosovarët.

Zbatimi i marrëveshjes së Washingtonit është një tjetër arsye për ardhjen e zyrarit të lartë amerikan.

Media do të ju mbajë të informuar për detajet tjera të kësaj vizite të Richard Grenell.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here