Home Uncategorized E bukur shumë, por aktorja e pranon me të madhe në Turqi:...

E bukur shumë, por aktorja e pranon me të madhe në Turqi: Unë jam shqiptare/ Majde ka uruar edhe të atin me fjalë zemre: Babai im shqiptar!

95
0

Deniz Barut, aktorja ka zbuluar prejardhjen e saj shqiptare në një urim që i ka bërë të atit. “I dashur baba, i fo rti baba. Sot është ditëlindja jote.

Së bashku, edhe shumë vite të lumtura. “Ti bëhu shumë i fortë dhe qëndro gjithmonë pranë nesh. Shqiptari ina tçor, të dua babi.” – ka qenë urimi i aktores.

Can Yaman e pranoi plot krenari këtë gjë. Bukuroshi turk i ka rrënjët nga Prishtina dhe gjyshërit e tij nga babai janë emigrantë në Turqi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here