Home Uncategorized Jepet lajmi i keq nga mjeku Pipero për shqiptarët: Tregon dhe se...

Jepet lajmi i keq nga mjeku Pipero për shqiptarët: Tregon dhe se shumë muaj do zgjasë pandemia e COVID-19, unë kam kërkuar të…

116
0

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin “Arena”,lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Pëllumb Pipero, imazhi publik i luftës kundër COVID-19

Pipero tha se pandemia do të vazhdojë edhe për 18 apo 24 muaj, ndërsa bëri me dije se ka kërkuar që të vihen në punë spitalet rajonale.

“Çështja është që të parandalojmë infektimin dhe jo nëse kemi apo nuk kemi kapacitete. Kam kërkuar që të mos veprojmë me praktikat Covid1, Covid2, Covid3 apo Covid4, por të vihen në punë spitalet rajonale, të jenë në veprim, për të përballuar më mirë koronavirusin.

Të vemë në shfrytëzim të gjitha kapacitetet, pasi ne do të bashkëjetojmë gjatë me këtë virus. Kjo pandemi besoj se do të vazhdojë edhe për 18 apo 24 muaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here