Home Uncategorized Aktori i njohur reagon pas vdekjes së Adem Mikullovcit: Një nga një,...

Aktori i njohur reagon pas vdekjes së Adem Mikullovcit: Një nga një, po na lënë të gjithë ikonat e artit kosovar

198
0

Aktori i njohur reagon pas vdekjes së Adem Mikullovcit: Një nga një, po na lënë të gjithë ikonat e artit kosovar Sot në orët e para të mëngjesit

Aktori i njohur reagon pas vdekjes së Adem Mikullovcit: Një nga një, po na lënë të gjithë ikonat e artit kosovar

Sot në orët e para të mëngjesit aktori i njohur kosovar ka ndërruar jetë, Adem Mikullovci.

Për vdekjen e tij ka reaguar aktori Shkumbin Istrefi i cili në një postim në Facebook u shpreh se ndjen dhimbje për faktin që ai na la, por edhe krenar që pati fatin të nis me të hapat e parë në art, shkruan Indeksonline/

Më poshtë postimi i tij i plot:

Nje nga nje, po na lene te gjithe ikonat e Artit Kosovar. Ata qe krijuan dhe shtruan rrugen e Artit per te gjithe ne qe po ecim pas tyre e mundohemi te ndjekim rrugen e tyre.
Ademi ishte njeri prej koloseve te Artit ne Kosove. La pas vetes qindra role te shkelqyeshme ne Teater, Film e Televizion. Qindra vepra qe ishin vule e kohes.
Ne kohet kur popullit i duhej disponim, Ademi ishte prane tij me fjale e me vepra qe te nxirrnin lotet duke qeshur.
Ne kohet kur popullit i duhej mobilizim, Ademi poashtu ishte aty me fjale e me vepra qe te nxirrnin lotet nga dhimbja e hidherimi.

Ndiej dhimbje per faktin qe na la, por edhe krenari qe pata fatin te nis me te hapat e pare ne art dhe ndava me te momente te bukura e te veshtira.

Paste qetesi shpirti i tij

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here