Home Uncategorized Rrëqethëse para se të jepte shpirt nga Covid-19 burri lë amanet për...

Rrëqethëse para se të jepte shpirt nga Covid-19 burri lë amanet për të gjithë: Atë që bëra unë mos e bëni

184
0

929 mijë persona kanë humbur jetën në të gjithë botën nga pandemia COVID-19. Shumë persona, vik timë e COVID-19, nuk kanë mundur të përshëndesin për herë të fundit familjarët e tyre

Ndërkohë, një rast prekës është regjistruar në Turqi. 62-vjeçarit Yasar Unal nga Corumi në Turqi kishte lënë një video-mesazh në telefonin e tij para se të humbte jetën nga koronavirusi.

Në video, 62-vjeçari i bën thirrje të gjithëve që të kujdesen për veten dhe të mos i neglizhojnë masat anti-Covid.

“Më merret fryma, tensionin e kam të lartë dhe kam temperaturë. Unë u bëra vonë, ju lutem mos e bëni këtë dhe kujdesuni për veten. Mirupafshim të gjithëve”, shprehet ai në video-mesazh.

Mediat turke publikuan mesazhin e tij duke marrë edhe shpjegime nga familjarët se si e kishin zbuluar videon.

“Pasi va rrosëm babain, vendosëm në karikim celularin dhe zbuluam videon që ai e kishte bërë kur ishte në intubim”, tregon i biri i tij.

Turqia numëron më shumë se 7 mijë raste me koronavirus që prej fillimit të pandemisë, duke qenë një ndër vendet që janë prekur më rendë prej pandemisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here