Home Uncategorized (Video) Makina ku ishte vajza e tij u bë copa copa, ta...

(Video) Makina ku ishte vajza e tij u bë copa copa, ta prek zemrën gazetari shqiptar: Kur ma thanë po pija kafe me gruan, më ra…

144
0

Një aksident trag jik ndodhi mbrëmjen e djeshme në dalje të tunelit të Ellbasanit, ku fatkeqësisht humbën jetën dy vajza të reja nga Shkodra.

FOTO – Kush është Denisa Dibra, një nga të mbijetuarat e aksidentit tragjik në Elbasan – Gazeta Mapo

Vjen dëshmia e babait të Denisa Dibrës, Edmond Dibra e cila ka mbijetuar nga ak sidenti tra gjik.

“Në radhë të parë, më falni për gjendjen emocionale, nuk do ia dëshiroja një familje këtë tra gjedi. Falenderoj të madhin Zot, një a ksident tepër i rëndë, vajza është jashtë rre zikut për jetën, ka pla gë, por është jashtë rre zikut. Falenderoj stafin e spitalit që kanë bërë çmos që vajza momentalisht ndodhet jashtë rrezikut.

Si e mora vesh lajmin? Mbrëmjeve ulem me bashkëshorten për të pirë një kafe dhe po shihja orën, vajza nuk ka shans që të mos më marrë 3 herë në ditë. “U thashë a po knaqeni”, “po hamë drekë, nga ora 6 do vijnë për Shkodër”. Në orën 7 them si ka mundësi që s’na ka marrë vajza, sikur më shtynte diçka. I marr në celular, më del një person. Më thotë një qytetar që vajza është jashtë rre zikut për jetën. Më thotë më jep në telefon babain. Ishte momenti kur kishte marrë zjar rfik ësit dhe kishin nxjerrë vajzën nga makina, Kam lëshuar telefonin në tokë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here