Home Uncategorized U duk si fundi i botës?! Dalin raportimet e sakta, ja çfarë...

U duk si fundi i botës?! Dalin raportimet e sakta, ja çfarë ndodhi në Turqi sot pasdite: Në fillim u dëgjua një zhurmë e madhe dhe pastaj…

220
0

Një stuhi e rrallë rëre përfshiu rrethet Polatli dhe Haymana në kryeqytetin Ankara, duke lënë të lë nduar gjashtë vetë.

Banorët u kapën nga pan iku ndërsa stuhia e rërës goditi dy vendet rreth 15:00 duke bërë ditën – natë, sipas të përditshmes Hürriyet.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Şahin tha se gjashtë vetë u lën duan lehtë, ndërsa autoriteti shtetëror i meteorologjisë lëshoi alarm të shiut dhe stuhisë më parë gjatë ditës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here