Home Uncategorized Edi Rama jep lajmin e hidhur: Covid-19 më mori njeriun tim të...

Edi Rama jep lajmin e hidhur: Covid-19 më mori njeriun tim të dashur, ishte i ri në moshë

221
0

Kryeministri i vendit, Edi Rama, mbajti ditën e sotme një takimi në shkollën “Leonik Tomeo” në Durrës, ku ishte e pranishme edhe ministrja Besa Shahini, ku deklaroi se gjatë orëve të mësimit është e rëndësishme mbajtja e maskave. Rama pranoi se me hapjen e shkollave do të rritet edhe numri i të infektuarve.

“Një shkollë e tërë mund të mbyllet nëse kthehet në një vatër…Besoj se është bërë një punë shumë e mirë nga ana e mësuesve që kanali i shkollës të jetë një burim shumë i mirë informacioni. Duhet të bëni kujdes jashtë shkollës.

Gjatë bisedës Rama tregon se ditën e djeshme ka humbur jetën nga covid-19 një person që e njihte personalisht. Rama thotë se në moshë të re humbi jetën vëllai i mikut të tij.

“Jo më larg se dje dëgjova për një person qe kam njohur personalisht, vëllai i shokut tim humbi jetën dhe nuk ishte në moshë të madhe, ishte i ri.

Askush nuk e përcakton dot deri në fund se si dhe pse virusi bën gjëmën tek dikush edhe shfaqet në mënyrë të padukshme dhe kalon pa u ndjerë fare të dikush tjetër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here