Home Uncategorized Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën

124
0

Mbrëmjen e djeshme u mbajt në Itali konkursi i bukurisë “MissArbëresha”, ku morën pjesë vajza shqiptare, në garë për kurorën.

Fituese u shpall Francesca Ferrara, e cila përfaqësoi Komunën e Piana degli Albanesi.

Francesca me sytë blu, është 23 vjeç, i pëlqen udhëtimet dhe përvojat e reja ka punuar në Londër dhe Barcelonë përvojat e reja, ka punuar në Londër dhe Barcelonë.

Ajo e përshkruan veten si një person shumë sportive dhe dinamike.

Më poshtë disa foto të Franceskas, e cila duhet thënë është vërtet shumë e bukur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here