Home Uncategorized Ka nisur Lufta mes Greqisë dhe Turqisë? Erdogan ka nisur shumë tanke...

Ka nisur Lufta mes Greqisë dhe Turqisë? Erdogan ka nisur shumë tanke në kufi, ja çfarë po ndodh

146
0

Forcat e Armatosura Turke filluan të transportojnë tanke në kufirin Grek. Dy autokolona kamionësh të ngarkuara me rreth 40 tanke u larguan nga kufiri sirian sot pasdite.

Tanket ishin vendosur në kufirin sirian, tani ato u ngarkuan me kamionë dhe u nisën për në Edirnes.

Dy autokolona kamionësh të ngarkuar me rreth 40 ta nke dhe larguar sot pasdite nga kufiri sirian.

Karvani pritet të transportohet nga porti Iskenderun në Edirne me tren.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here