Home Uncategorized Deklarohet ende ‘beqare’, por ja sa vite ka Leonora Jakupi

Deklarohet ende ‘beqare’, por ja sa vite ka Leonora Jakupi

236
0

“Dallëndyshe bukuroshe” është kënga e parë e Leonora Jakupit me të cilën mori pjesë në festivalin “Zëri i Drenicës”, qysh kur kishte vetëm 15 vjeç.

Por, Leonora nuk u ndal me kaq, vit pas viti ajo veç afirmohej secilën herë e më shumë.

Zhanri i muzikës së saj i përket rrymave të ndryshme, albumet e fundit të këngëtares përmbajnë këngë pop të inspiruara nga muzika turke.

Ndryshe,ajo është edhe këngëtare mjaft e pëlqyer dhe e komentuar edhe sa i përket pamjes së jashtme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here