Home Uncategorized Në këtë vend ata që nuk mbajnë maskën dënohen duke u futur...

Në këtë vend ata që nuk mbajnë maskën dënohen duke u futur të gjallë në arkivol

103
0

Indonezia ka regjistruar 3.622 raste të reja me koronavirus, një rekord i ri i rasteve ditore dhe 134 viktima të enjten, sipas të dhënave nga task forca e COVID-19.

Numri i viktimave ishte më i larti në 24 orë që nga 22 korriku. Vendi aziatik ka konfirmuar mbi 100 viktima në radhët e mjekëve. Qeveria ka vendosur të zbatojë masa të veçanta për të paralajmëruar popullin në lidhje me rrezikun e infektimit, duke i shtyrë ata të respektojnë rregullat dhe masat higjienike.

Oficerët e policisë kanë vendosur të zbatojnë masat për këdo që nuk respekton masat. Ai i cili nuk zbaton masat do të jetë i detyruar të futet në arkivol për të kuptuar rëndësinë e masave dhe jetës së njeriut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here