Home Uncategorized Momenti kur kryeministri Hoti nënshkruan marrëveshjen Kosovë-Serbi

Momenti kur kryeministri Hoti nënshkruan marrëveshjen Kosovë-Serbi

99
0

Sot është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë në Washington, në praninë e presidentit amerikan Donald Trump.

Kështu të dy shtetet kanë kanë normalizuar sot lidhjet ekonomike.

Në pamjet e para Brenda Shtëpisë së Bardhë, shihet teksa kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti e presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuciq nënshkruajnë marrëveshjen historike.


Gjithashtu, është bërë e ditur se Izraeli e ka njohur pavarësinë e Kosovës.

Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar edhe vizitë në Kosovë e Serbi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here