Home Uncategorized Ka biznese kudo, ky shqiptari më i pasur në botë/ Do habiteni...

Ka biznese kudo, ky shqiptari më i pasur në botë/ Do habiteni se sa shumë miliarda lekë ka

236
0

Nazif Destani është vëllai i aktorit të njohur Blerim Destani. Pasuria e tij i kalon tre miliardë dollarë dhe ai konsiderohet si shqiptari më i pasur në botë.
Nazifi nuk është person publik, pasi është shumë i rezervuar me kamerat. Megjitahtë ai ishte i pranishëm në festën e 20-vjetorit të emisionit “Opinion” moderuar nga Blendi Fevziu.

Babai i tij është Lazim Destani dhe është president i “Ecolog International”, që gjithashtu ka në pronësi klubin e futbollit Shkëndija nga Tetova.

Nazif Destani është biznesmen i suksesshëm, që numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botës.

Blerim Destani me baba dhe vëlla më të pasur se Silvio Berlusconit: Historia e miliardave të familjes së aktorit – GazetaBlic

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here