Home Uncategorized Babai i Malsorit: E humba djalin pas tetë vajzave, ato ditë kishim...

Babai i Malsorit: E humba djalin pas tetë vajzave, ato ditë kishim edhe dasmën e tij

1915
0

Dy vjet më parë, pjesëtari i Policisë së Kosovës, Malsor Dashi humbi jetën në një aksident trafiku në rrugën Kaçanik-Hani i Elezit. Ai ishte në detyrë bashkë me kolegun Armend Trena, kur vetura zyrtare e policisë përfundoi në lumin Lepenc, ndër sa trupat e tyre u gjet pas disa ditësh.

Sot, në përvjetorin e themelimit të Policisë, Presidenti, Hashim Thaçi ka marrë vendim që t’i shpallë hero nj të gjithë pjesëtarët e Policisë së Kosovës të rënë në detyrë.


I pranishëm për të marrë medaljen hero i Kosovës, i pranishëm ishte edhe ba ai i Malsorit, Shemsedini.

Ai pasi përqafoi flamurin e Pol icisë, për IndeksOnline tha se Malsorin e kishte pas tetë vajz ave dhe dasmën e tij kishte plan ifikuar ta bënte dy javë nga data kur i vd.iq.

Bashkë me Shemsedinin, në ceremoninë e ndarjes së medaljeve për policët e rënë, u përlotën edhe krerët e policisë. Në fund të gjithë të pranishmit ngushëlluan babain e Malsorit duke i thënë të ndihet krenar për të birin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here