Home Uncategorized Aktori i njohur infektohet me koronavirus

Aktori i njohur infektohet me koronavirus

208
0

Xhirimet për The Batman janë pezulluar përsëri, vetëm disa ditë pasi rifilluan pas bllokimit të koronavirusit.

Ndërprerja e xhirimeve e konfirmuar nga Warner Bros, është për shkak se aktori i njohur që luan rolin kryesor Robert Pattinson ka rezultuar pozitiv për virusin, sipas mediave amerikane/

Warner Bros tha se një anëtar i ekipit të filmit është vetë-izoluar, por nuk bëri të ditur se kush.


Xhirimet filluan në Glasgow në fillim të këtij viti por u ndaluan për shkak të pandemisë.

Një zëdhënëse tha: “Një an ëtar i ekipit të Batman ka rezul tuar pozitiv për Covid-19 dhe po izo lohet në përputhje me protoko llet e vendosura. Xhirimet janë ndërprerë përkohës isht.”

Vanity Fair tha se aktori britanik Pattinson, 34 vjeç, u infe ktua me v irusin disa ditë pasi rifilloi xhi rimet afër Londrës, pas një vonese gjashtë muajsh për xhirimet.

Batman fillimisht duhej tëpublikohen në qershor 2021 por u shty për në tetor 2021.

Në filmin e fundit, të drejtuar nga Matt Reeves, ylli i Twilight Pattinson ndjek hapat e Christian Bale, Ben Affleck, Michael Keaton dhe George Clooney në interpretimin e superheroit të Qytetit Gotham.

Në anën tjetër Pattinson, nuk ka komentuar këto lajme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here